trip
מסלולי טיולים בדרום
חזרה לדף הבית
אתרי צלילה בארץ ובסיני
אתרים מומלצים
טיולי הכרויות למגזר הדתי לאומי- הסבר מפורט
אודות בעלי האתר
מסלולי טיולים במרכז
מסלולי טיולים בצפון
 
Google


 

 

 

 

 

 

 

 

 

זויתן עליון – זה קר ורטוב

פריזמות בזויתן

חום יולי מנסה לדכא את יצר השוטטות הטבוע בנו, אך בדיוק לימות הקיץ החמים קיימת שמורת היהודיה המציעה שלל מסלולים רטובים וקרירים...

את הטיול התחלנו הפעם לילה לפני במקרר הביתי, בהכנת בקבוק קרח ועוד שניים קרים על מנת להקל את תוואי המסלול ולשמור את ארוחת הצהריים הארוזה בסמוך לבקבוקים במצב מוצק.

עם בוקר, נסיעה של שעתיים מביאה אותנו את פתחו של חניון היהודיה ומשם חיש קל עלינו על הכביש הפנימי (בהליכה) המסומן כחול ומוביל צפונה מהחניון אל תחילת מסלול הזויתן העליון.

לאחר כקילומטר פונה השביל דרך שער בקר לכיוון מערב ולאחר הליכה קצרה מתפצל בסמוך לבתי בזלת חרבים למסלול שחור.

חם חם - המוח נמס

אנו פונים ימינה אל המסלול השחור המוליך אותנו (או יש להגיד צולה אותנו) בנוף הצהוב לאורך כשתי קילומטר.

השורד האחרון

בדרך עדר פרות הרועה בצל בסמוך לפלגי מים מקומיים כמו מסתכל על שנינו ושואל (במבטא רומני) איזה אינטרס יש להם לבוא פה בחום הזה...

בהמשך הדרך מלווה אותנו נשר המחכה שחום הקיץ יבשל לו ארוחת טיילים אך החיבור עם השביל האדום החוצה את מימיו הקרירים של נחל זויתן מיאש אותו והוא ממשיך לחפש ארוחה במקום אחר.

חציית הנחל קלה ביותר עקב הזרימה הדלילה ומיד לאחר החציה אנו פונים שמאלה במזלג השבילים לשביל האדום המתפתל לאורך גדתו המערבית של הזויתן.

השביל מתפתל בין שיחי ההרדוף הורודים המעניקים צל מחיה נפשות וחיש קל מגיע אל הראשונה מזוג בריכות הזויתן עליון.

בריכות רחבות ידיים אלו המוקפות בפריזמות בזלת יפהפיות מתמלאות מהזרימה הדלילה של הנחל ומהוות מקום מפגש קריר לטיילים עייפים ולשלל חיות מקומיות.

הבריכה העליונה בזויתן עליון

היות שהברכה הראשונה כבר תפוסה בידי מספר טיילים משכימי קום, אנו ממשיכים עוד כמה עשרות מטרים לחניה בפרטיות הבריכה אשר במורד הנחל.

הבריכה התחתונה בזויתן עליון

פריזמות בזלת בבריכות הזויתן

עם הגעתנו שלל צפרדעים וסרטנים חיש קל חומקים אל מקומות מסתור ואת מקומם תופסת להקת ציפורי דרור שמן הסתם יודעת מה מכילים תיקינו ובאגרסיביות המזכירה את טריסטמיות נחל רחף דורשות את חלקן בארוחת הבוקר.

בעלי הבית

דרורים באו לארוחת צהריים

לאחר מנוחה קלה ושחיה בבריכה המדהימה אנו עולים שוב על השביל האדום החוצה את הנחל וממשיך עוד כמה מאות מטרים אל תצפית מגובה של כ40 מטרים אל מפל הזויתן.

הבירכה התחתונה בזויתן עליון

מפל הזויתן

הנוף מכאן מאוד מרשים ומתחת למפל ניתן לראות עוד זוג בריכות המזמינות אותנו אליהן, המשך צעידה של כמה מטרים במורד השביל האדום ופניה ימינה אל השביל הכחול מורידה אותנו בסדרת מדרגות וסולם ברזל בן 10 שלבים אל זוג הבריכות הירקרקות ונוף מדהים של מפל הזויתן הנשפך אל העליונה מבין שתי בריכות אלו.

הבריכה בתחתית מפל הזויתן

וכמו קודם שחיה מנוחה וארוחת צהריים (כמובן שהדרורים חוטפים מכל הבא למקור) ואנו חוזרים בשביל הכחול כלעומת שבאנו , בנקודת החיבור עם השביל האדום אנו ממשיכים איתו ימינה במורד הנחל ומעל גדתו המזרחית של הזויתן תיכון , ממנה נשקף נוף מרהיב של קניון הנחל והזיות החדות בהן הוא מתעקל הנותנות לנחל את שמו.

לאחר כקילומטר אנו מגיעים למזלג שבילים היורד אל בריכות הזויתן התחתון, אך עקב שעה המאוחרת בוחרים להמשיך בשביל האדום וממנו לירוק דרך יער אלונים חזרה אל חניון היהודיה ולארוחת ערב בקיוסק המקומי (הפעם בלי לשתף את הדרורים)...

מתקררים
תקציר הטיול - מסלול מעגלי מחניון יהודיה אל בריכות זויתן עליון, בריכות מפל הזויתן זויתן תיכון וחזרה לחניון.
דרגת קושי    - קשה - חם חם.
חודש הביצוע- יולי.
סיכום           - מסלול עם מספר בריכות ענקיות קרירות ויפהפיות לאורכו וכמובן מפל של 40 מטר.
לינקים          - זויתן עליון במנהלת הטיולים  זויתן בטיולי  .
מילות מפתח- זויתן עליון ,זוויתן עליון , בריכות הזויתן ,מפל הזויתן , חניון יהודיה , טיול מים, טיול קיץ. המסלולים באתר בוצעו ונכתבו ע"י צוות Y-tour
.החומר הכתוב מכיל תאור אודות המסלול שבוצע בלבד ואינו בא בגדר המלצה כלשהי
על המטייל להתייעץ עם הגורמים המוסמכים לפני ביצוע הטיול,
.האחריות על ביצוע הטיולים המוזכרים באתר תחול על המטייל בלבד

© Copyright 2007. Y-Trip.info