טיולים בישראל| טיולים בארץ
מסלולי טיולים בדרום
חזרה לדף הבית
אתרי צלילה בארץ ובסיני
אתרים מומלצים
טיולי הכרויות למגזר הדתי לאומי- הסבר מפורט
אודות בעלי האתר
מסלולי טיולים במרכז
מסלולי טיולים בצפון
 
Google


 

 

 

 

 

 

 

 מזוויתן תחתון לבריכת המשושים - אל בריכות הבזלת


yehudia_accent_viewמי לא מכיר את ההפתעות הקטנות של המילואים, והפעם עודף התייצבות לשרות זיכה את שותפי לטיול בשבוע חופש על חשבון הרמטכ"ל.
בזריזות צבאית המרנו את המדים בקרם הגנה ואת הנגמ"ש בליסינג והופ התייצבנו בחניון היהודייה שנמצא על כביש 87 העולה לקצרין.

תחילת המסלול

כרטיס המטמון פוטר אותנו היום ממס רשות הגנים ולאחר התארגנות קלה על ארטיק ושתייה אנו עולים על השביל הירוק המוליך אל הירידה אל מעוק הזויתן דרך יער אלונים ושפע חיי הבר אשר מיעוט המטיילים ביום החולין הזה מאפשר להתקרב אליהם כמטווחי צילום.
שביל זה פונה ימינה אל השביל האדום עד למזלג השבילים אדום שחור.

פרפר


ממזלג השבילים ישנה תצפית נהדרת על המעוק המזוות של הנחל המקנה לו את שמו, ואנו יורדים משם בשביל השחור המשובץ במדרגות בזלת לנוחיות המטיילים אל בריכות הזוויתן התחתון.


זויות בזויתן


עם ההגעה אל ערוץ הנחל אנו ממשיכים בתוך הצמחייה הסבוכה  עם כיוון זרימת הנחל והשביל עד לבריכה ירקרקה ורחבת ידיים המפתה אותנו להיכנס לרחצה מהירה, אך אנו ממשיכים הלאה לבריכות ה"שוות" יותר. כמה מאות מטרים בהמשך אנו עוצרים לרחצה בבריכות בזלת עטורות מפלים ושפע דגיגים.


בריכה בזויתן תחתוןלאחר הרחצה אנו ממשיכים עם השביל , חוצים את מזלג השבילים אדום שחור המאפשר לחפצים בכך לפנות שמאלה ולחזור את חניון היהודייה,אך אנו ממשיכים ימינה בשביל האדום, ולאחר כחצי קילומטר מגיעים אל עין נטף. מעיין זה מטפטף מהמצוק מטה דרך "זקן" של טין שנסחף דרכו במשך השנים ליצירת תופעת טבע מעניינת ומקלחת מרעננת לטיילים העייפים.

אל עין נטף

עין נטף


השביל ממשיך עוד כקילומטר לאורך חלק שכמעט אינו מתויר של נחל זוויתן בעל סדרת בריכות יפהפיות ושפע פרפרים וסרטני מים ועולה בתלילות על גדתו הימנית של הנחל אל הרמה שמעליה.
הליכה קלה על הרמה מביאה אותנו אל הירידה לנחל משושים. הירידה חושפת בפנינו את נופו המרשים של נחל משושים וחיש קל אנו מגיעים לגשר עץ החוצה את ערוץ הנחל. השילוט על הגשר מזהיר לחצות אותו איש איש ואחרי מבט קל ביסודות המחלידים של הגשר ובזוית המוזרה בה הוא נטוי אנו מבינים על מה ולמה הוזהרנו....

הגשר הנטוי

נחל משושים

הגשר מספק נקודת תצפית מרהיבה על ערוצו הגועש של נחל משושים וממנו אנו ממשיכים שמאלה לירידה אל בריכת המשושים , בריכה זו נוצרה מהתקררות איטית של לבה שזרמה מהר געש קדום כך שהבזלת שנוצרה מהתקררות איטית זו קיבלה צורה גבישית משושה אשר בה חתר נחל משושים ליצירת בריכה זו.

בריכת המשושים


על אף המים הקפואים אנו אוזרים אומץ ושוחים אל המפל שבקצה הבריכה וחוזרים לחיסול שאר האוכל שבכלינו.

מפל בבריכת משושים

חזרה מהירה בשביל ופניה שמאלה לדרך הג'יפים המסומנת בירוק מוליכה אותנו מעט מעל אפיקו של נחל משושים דרך שרידי חוות עתיקות ועדר חזירי בר (שמרב עייפות לא טרחנו לצלם...) אל שפך משושים אל הכנרת ומשם על הכביש אל צומת יהודיה, טרמפ מהיר חזרה לחניון היהודייה וחזרה לשאר המילואים לטיולי ג'יפים על חשבון הרמטכ"ל...

בריכה וגשרתקציר הטיול - מחניון יהודיה לזויתן תחתון והמשך דרך עין נטף לבריכת המשושים, המשך לכנרת על השביל הירוק וחזרה בטרמפ לחניון.
דרגת קושי    - קשה בעיקר העלייה ממעוק הנחל.
חודש הביצוע- מאי.
סיכום           - טיול בנוף יפהפה משובץ בבריכות מדהימות וגולת הכותרת - בריכת המשושים.
לינקים          - זויתן תחתון במנהלת הטיולים .
מילות מפתח- נחל זויתן, נחל זוויתן , זוויתן תחתון , זויתן תחתון , עין נטף , בריכת המשושים . המסלולים באתר בוצעו ונכתבו ע"י צוות Y-tour
.החומר הכתוב מכיל תאור אודות המסלול שבוצע בלבד ואינו בא בגדר המלצה כלשהי
על המטייל להתייעץ עם הגורמים המוסמכים לפני ביצוע הטיול,
.האחריות על ביצוע הטיולים המוזכרים באתר תחול על המטייל בלבד

© Copyright 2007. Y-Trip.info